2 Haziran 2020

Teknopark Yetkilileri Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Düzce Üniversitesi, Düzce Teknopark ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi’nin (TTO) iş birliğinde düzenlediği “Bu Günün Fikirleri TTO ile Buluşuyor” başlıklı konferansta, TTO uzmanları bilgi ve birikimlerini öğrencilerimizle paylaştı.

18 Ekim 2019 Cuma 19:45
156 Okunma
Teknopark Yetkilileri Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin, Teknopark hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Ar-Ge çalışmaları, inovasyon ve girişimcilik hakkında açıklamalarda bulundu.
Gelişen ve sürekli değişen bir dünyada söz sahibi olabilmek için bakış açımızı ve vizyonumuzu sürekli geliştirmemiz gerektiğini vurgulayan Şahin, Teknopark kavramının 1950’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkmaya başladığını ve Avrupa ülkelerine yayıldıktan sonra ülkemizde ise 1990’lı yıllarda ortaya çıkmaya başladığını ifade etti. Teknokent olarak kurulmaya başlayan bu merkezlerin 2000 yılından sonra Teknopark olarak kurulmaya başlandığını öğrencilerimizle paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Şahin, 2000’den sonra günümüze kadar 84 tane teknopark kurulduğunu ve bunlardan 65 tanesinin faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Teknopark olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da kısa bir bilgi veren Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin, üniversitede üretilen akademik bilginin sanayiyle buluşmasını sağladıklarını, üniversitede akademisyenlerce oluşturulan ürünleri sanayi çalışanlarına sunarak iş ortaklıkları geliştirme çalışmalarının olduğunu söyledi. Firmaların yaptıkları projelere bakanlıklardan ve çeşitli kuruluşlardan teşvik sağlamak için çalışmalar da yürüttüklerini ifade eden Şahin, Teknopark bünyesinde bulunan kuluçka merkezinde ise, iş fikri olan öğrencilere ve genç girişimcilere eğitim verdiklerini belirterek, iş fikri olan yenilikçi kişilere kapılarının her zaman açık olduğunu vurguladı.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasının ardından Proje Destekleri Uzman Yardımcısı Mine Kurtay “Proje Destekleri”, Üniversite Sanayi İşbirliği ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Birim Sorumlusu M. Yasin Gök “Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Destek Programları, Paten Başvuru Süreçleri, Araştırma ve Veri tabanları” hakkında bilgiler verirken Öğr. Gör. Betül İşbilir Kula ise “Girişimcilik ve Şirketleşme, Kuluçka Merkezine Başvuru Süreçleri, Fikir Yarışmaları” gibi konu başlıklarında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Yorumlar
Kalan karakter sayısı : 1000

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TÜM KATEGORİLER

 1. Gündem
 2. Ekonomi
 3. Siyaset
 4. Asayiş
 5. Sağlık Ve Çevre
 6. Spor
 7. Eğitim
 8. Sektörel
 9. 3 Sayfa
 10. Dünyadan

TÜM YAZARLAR

 1. Bayram Ali Kubilay
Memleketim Düzce, Düzcede haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.