21 Ekim 2019

ÖZLÜ: DÜZCE'NİN ADINI DÜNYA DUYSUN İSTİYORUZ

Düzce Belediyesi iştirakleri olan BelKA, BelTAŞ ve BelTUR şirketlerinin tanıtım toplantısı Erguvan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

30 Eylül 2019 Pazartesi 20:15
22 Okunma
ÖZLÜ: DÜZCE'NİN ADINI DÜNYA DUYSUN İSTİYORUZ

Düzce protokolünün yoğun ilgi gösterdiği lansmanda yeni yapılanmanın amacını 4 maddede özetleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bunu kurumsal kapasite arttırımı sağlamak, alan bazlı ihtisaslaşmak, yüksek kalitede hizmet sunmak ve düşük maliyet olarak açıkladı. 

Düzceliler'e maliyetine kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Özlü, ayrıca Düzce'nin adını sadece Türkiye'de değil, dünyada duyurmak için çalışacaklarını  vurguladı.
Düzce Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarında alınan karar gereği belediye iktisadi teşebbüsleri İNTAŞ A.Ş.'ın ismi Düzce BelKA ve YEYPAŞ A.Ş.'ın ismi ise Düzce BelTAŞ olarak değiştirilirken belediyeye bağlı sosyal tesislerin yönetimi için yeni bir şirket olarak BelTUR'un kurulması kararlaştırılmıştı.    
Kamu hizmetlerinde kalite standartlarının yükseltilmesi ve turizme can suyu olması hedefiyle başlatılan bu yenilenme çalışmaları için resmi prosedürlerin tamamlandı. 
2 ay gibi kısa bir sürede yönetimde bulunan uzman kişiler ile sık sık masa etrafında toplanarak kurum hedeflerini belirleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bugün belediyeye ait Erguvan Sosyal Tesisleri'nde bu 3 şirketin tanıtımını yaptı. 

BelKA, BelTAŞ ve BelTUR'un tanıtım toplantısına, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar  Demircan Çakar, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, İGM ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. 
Toplantının açılışında kürsüye çıkan Düzce BELKA, BELTAŞ ve BELTUR şirketleri Genel Müdürü Turgay Çelik şirketlerin yeni yapılanması ve teknik detayları hakkında bir sunum yaparak basın mensupları ve davetlileri bilgilendirdi. 
Düzce'nin turizm potansitelini tetiklemek için Düzce BelTUR (Düzce Belediyesi Turizm İşletmeleri A.Ş.)'u, Düzce Belediyesi ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının  ihtiyacı olan asfalt malzemelerini en yüksek kalite ve en ucuz fiyatla üretmek için BelTAŞ (Düzce Belediyesi Altyapı ve İnşaat Hizmetleri A.Ş.)'ı ve insan kaynakları yönetiminin kurumsal bir yapı kazanması için Düzce BelKA (Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş.)'yı kurduklarını açıklayan Başkan Dr. Faruk Özlü, şirketlerde yapılan  düzenlemenin kapasite arttırmak amacıyla yapıldığının altını çizdi. 

Düzce BELTUR Düzce Belediyesi Turizm İşletmeleri A.Ş.'dir. Çünkü biliyoruz ki Düzce'nin muhteşem bir turizm potansiyeli var. Biz bunu tetiklemek istiyoruz, bu şirket de bunu ateşleyecek bir girişimdir.  
"Yöresel mutfağımızı ortaya çıkaracağız" 
Tanıtım toplantısının aslında BELTUR'un işletme sistemi ile sosyal tesislerin donanımının oluşması konusunda bir kamuoyu yoklaması olduğunu da ifade eden Başkan Özlü,şöyle devam etti: "Burada başlangıçta üç hedefimiz var; birincisi biraz sonra ikramlarımız da olacak, yöresel mutfağı ortaya çıkaracağız. 
81 çeşit yöresel yemeğimiz var. Bu tesislerde kar amacımız yok, bize maliyeti neyse onu karşılasın. Bu işletmelerin profesyonelce işletilmesini sağlamaktır. 

"Düzce adı sadece Türkiye'de değil, dünyada duyulsun" 
Düzceli firmalardan da ulusal ve uluslar arası turizm konusunda girişim ve özen beklediğini söyleyen Başkan Özlü, şöyle devam etti: "Şimdi bizim bu üç şirketimizin adı başında Düzce ismi yer almaktadır, ben bunu çok önemsiyorum. Daha önce TSO başkanı ve DESOB Başkanı ile de bu konuyu görüşmüştük. Düzce'de faaliyet gösteren  firmalar adlarının başına Düzce eklesinler, bakın NAMET-MARET markası Düzce'ye geliyor, Türkiye'deki tüm ürünlerinin üzerinde Düzce tanıtımı olacak, hatta dünyada  Düzce adı duyulacak. 
Önümüzdeki günlerde mevcut tesislerimize yenileri eklenecek, görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekrar toplantımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."  Başkan Özlü'nün konuşmasının ardından konuklara 81 çeşit Düzce lezzeti ikram edildi.
 

Yorumlar
Kalan karakter sayısı : 1000

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TÜM KATEGORİLER

 1. Gündem
 2. Ekonomi
 3. Siyaset
 4. Asayiş
 5. Sağlık Ve Çevre
 6. Spor
 7. Eğitim
 8. Sektörel
 9. 3 Sayfa
 10. Dünyadan

TÜM YAZARLAR

 1. Bayram Ali Kubilay
 2. İlhami Atasever
Gündem81, Düzcede haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.