7 Temmuz 2020

DÜZCE TÜRKİYENİN EN GENÇ İLİ

Düzce, nin 9 Aralık 1999 tarihinde Kanun Hükmünde Kararname ile il statüsüne kavuşturulmasının 20 yılında brogratlar birer mesaj yayınladılar.

09 Aralık 2019 Pazartesi 17:30
184 Okunma
DÜZCE TÜRKİYENİN EN GENÇ İLİ

"Vali  Dağlı"Düzce’miz Çok Daha Gelişmiş Bir Şehir Haline Gelecektir.

Türkiye'nin en genç ili Düzce 20 yaşında! 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin ardından Düzce'nin, 9 Aralık 1999 tarihinde Kanun Hükmünde Kararname ile il statüsüne kavuşturulması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, şehrin her konuda önemli gelişmeler kaydettiğini belirterek, "Gelecekte yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte, Düzce’miz çok daha gelişmiş bir şehir haline gelecektir." ifadesini kullandı.
Yıllarca Bolu'dan ayrılmak isteyen Düzce, 1999 yılında iki büyük depremle yıkıldıktan sonra il statüsüne kavuşabildi. Yeniden yapılanma sürecinin hızlanması için verilen bu kararla birlikte Türkiye'nin 81. ili Düzce oldu. 9 Aralık 1999 tarihinde Düzce'nin il statüsüne kavuşmasının 20. yıldönümü dolayısıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı bir mesaj yayımladı. "Günümüzde, birçok yatırım ve proje hali hazırda devam etmektedir" Düzce'nin 9 Aralık 1999 tarihinde Kanun Hükmünde Kararname ile il statüsüne kavuşturulduğunu anımsatan Vali Dağlı, mesajında şu görüşlere yer verdi: "Türkiye'nin en genç ili olan Düzce’miz, il oluşunun 20. yıldönümünde sahip olduğu doğası, turizmi, ekonomisi, tarımı, eğitimi ve mevcut potansiyelleriyle ulaşmak istediği refah düzeyine doğru sağlam ve emin adımlarla ilerlemektedir.
İlimizin sosyal, kültürel, ekonomik ve beşeri yönden daha iyi yerlere gelebilmesini sağlamak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımız; özel ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmalarını, birlik, beraberlik ve uyum içerisinde sürdürmektedir. İlimiz altyapıdan üstyapıya, eğitimden sağlığa, sosyal hizmetlerden spor ve kültür hizmetlerine varıncaya kadar her konuda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Günümüzde, birçok yatırım ve proje hali hazırda devam etmektedir. Gelecekte de yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte, Düzce’miz çok daha gelişmiş bir şehir haline gelecektir. İlimizi daha güzel ve daha müreffeh günlere taşıma azim ve gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, Düzce'nin sorunlarının çözümünde bugüne kadar her türlü destek ve katkıda bulunan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum. Mutlu, huzurlu ve refah düzeyi daha yüksek bir gelecek temennisiyle saygı ve sevgiler sunuyorum."
 
“Başkan Keskin” Türkiye’nin  En  Genç   İli  Düzce"
İl Başkanı Mustafa Keskin, mesajda; "Türkiye'nin en genç ili olan Düzce'miz iki büyük depremin ardından neredeyse çehresi tamamen değişmiş ve 20 yıl içinde dizlerinin üstünde çöken bir il yeniden ayağa kalkarak koşmaya başlamıştır. En genç il olmamız hasebiyle daha çok çalışarak hem il olmanın gereklerini hem de hemşehrilerimize en iyi hizmetin gelmesi için hiç durmadan hizmet etme yarışı içine girdik.
Ankara ve İstanbul gibi iki metropolün arasındaki Düzce'mizi cazibe merkezi haline getirerek, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişimini tamamlamak en önemli ve birinci önceliğimiz oldu. Sosyal barışın ve huzurun sağlandığı ilimizin gelişip kalkınmasında emeği olan tüm kurumlarımıza, vatandaşlarımıza ve hükümetlerimize teşekkür ediyorum.
Düzce'mizin il oluşunun 20. yıl dönümünü kutlar, ilimizin her alanda gelişimini sürdürmesi ve kalkınmasının sağlanması için canla başla çalışacağımızı bildiririz."

“Başkan Özlü” Düzce  Emin Adımlarla Büyümeye Devam Ediyor
Yıkılmış bir kent  haline gelmişken, 9 Aralık 1999’da çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamesi  ile 81.il olan Düzce Devletimizin  tüm imkanlarının seferber edilerek şefkatli elleri sayesinde yaralar sarılarak, bölgesinin doğal güzellikleri  ile incisi haline gelmiştir.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce nin 12 Kasım 1999 depremi sonrasında çıkan Bakanlar Kurulu Kararı ile 9 Aralık 1999 yılında 81. il oluşunun 20. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü mesajında şu görüşlere yer verdi: Düzce 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 yılında meydana gelen iki büyük deprem ile neredeyse tamamı yıkılmış bir kent haline gelmişken devletimizin şefkatli elleri, 9 Aralık 1999’da çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kendini göstermiştir.
Bu tarihten itibaren devletin tüm imkanlarının seferber edildiği Düzce’ye önce hızla Kalıcı Konutlar inşa edilerek evsiz kalan vatandaşlarımız için kullanıma açılmıştır. Hükümetimizin iktidarda olduğu yaklaşık 17 yılda da Düzce adeta küllerinden doğmuş, bölgesinin özellikle doğal güzellikleri ile incisi haline gelmiştir.
Şehirleşme, planlı kentleşme konusunda emin adımlarla büyümeye devam eden Düzce, bundan 5 yıl sonra bambaşka bir çehreye sahip olacaktır. Bu vesile ile bugüne kadar ilimizin daha yaşanabilir bir kent haline getirilmesinde katkısı olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, daha güzel yarınları birlikte görmek dileğiyle saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar
Kalan karakter sayısı : 1000

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TÜM KATEGORİLER

 1. Gündem
 2. Ekonomi
 3. Siyaset
 4. Asayiş
 5. Sağlık Ve Çevre
 6. Spor
 7. Eğitim
 8. Sektörel
 9. 3 Sayfa
 10. Dünyadan

TÜM YAZARLAR

 1. Bayram Ali Kubilay
Memleketim Düzce, Düzcede haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.